PALERMO&CATANIA TURU (07-11 EYLUL 2022)

PALERMO&CATANIA

BAŞLAYAN FİYATLARLA
€ 549

Rota

1.Gün: ISTANBUL –CATANIA – SIRACUSA-PALERMO
İstanbul Havalimanı 3.kapıdan giriş yaparak, THY dış hatlar F kontuarı (1-27 numaralı kontuarlar) önünde siz değerli misafirlerimiz ile 04:00’de buluşma ve check-in işlemleri. THY’nin TK1393 sefer sayılı uçuşu ile 06:45’de Catania’ya hareket. Yerel saat 08:05’de Catania’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile Siracusa’ya hareket ediyoruz. Daha once Ekstra turlara kayit yaptirmis olan yolcularimiz ile Siracusa’ya varis sonrasi Siracusa Esktra turumuza basliyoruz, Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa’da göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı bulunmaktadır. Tur sonrasında Palermo’ya hareket, Hotelimize varis, check in islemlerinin ardindan serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.Gün: MONREALE-ERICE
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Monreale, Erice, turumuza katılabilirler, Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte tam günlük gezimize başlıyoruz, Hotel’den hareket ederek, Bizans mimarisinin Sicilya’daki en önemli yapısı olan Monreale Katedralini geziyoruz. 6500 m2’lik cam mozaikleriyle Bizans sanatının başyapıtlarından biri olan katedral, en iyi Bizans ve Norman dönemi sanat eserlerinden birisi olarak kabul edilir. Ardından surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası.Tur sonrası otele dönüş.

3.Gün: PALERMO-CEFALU -CATANIA (DENIZ MOLASI)
Sabah kahvaltısının ardından Hotel’den çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Katanya’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Katanya’ya varıyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Buradan hareket ile, otelinize transfer ve geceleme

4.Gün: SAVACO-TAORMINA-ISOLA BELLA ADASI (DENIZ MOLASI)
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Savaco, Taormina, Isola Bella turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimizle, rehberimizin belirttiği saatte, Savaco, Taormina, Isola Bella Adası tumuza başlıyoruz. Turumuzda dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Isola Bella adasına geçiyoruz, Akdenizin incisi Sicilyanın rüya misali Isola Bella adasında yüzerek denizin ve muhteşem kumsalın tadını çıkartıyoruz, akşamüzeri Catania’ya dönüş başlıyor.

5.Gün: ETNA-CATANIA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Hotel’den çıkış işlemlerimizi tamamliyoruz, ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Etna Turumuza katılabilirler, Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte Etna yanardağına hareket, Bu turumuzda Etna’ya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz. Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağına çıkarken yolumuz üzerinde olan 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Sonrasında Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede fotoğraf çekebileceğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde turumuza devam ediyoruz, buradan hareketle, Catania’ya geciyoruz rehberimiz tarafindan verilecek serbest zaman ardindan, tur sonrasi, Catania havalimanına geçerek, bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45'de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saate göre 23:05'de Istanbul Havalimanı'na varış.

FİYATLAR

Otellerİki Kişilik
Oda
(Kişi Başı)
3.kişi
(İki kişilik odada ilave)
Tek Kişilik OdaÇocuk
(0-2 yaş)
Çocuk
(2-11 yaş)
4* San Paolo Hotel, Palermo VB./ 4* Art Hotel, Catania VB. €549.00€549.00€679.00€120.00€499.00

Uçuş Bilgileri

TARIHUCUS KODU DESTINASYON KALKIS SAATIVARIS SAATI
07.09.2022TK1393IST-CTA06:4508:05
11.09.2022TK1396CTA-IST19:4523:05

FİYATA DAHİL HİZMETLER

* Türk Hava Yolları ile İstanbul / Catania / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
* Panoramik şehir turlari (Palermo ve Catania)
* Secilen katagori otellerde toplam 4 gece, 5 gun, oda-kahvaltı      konaklamalar
* Havalimani vergileri
* Türkçe rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
* Yurtdışı çıkış fonu 50 TL
* Programlarda belirtilen Ekstra Turlar
* Seyahat Sağlık Sigortası (30 Euro)
* Programda belirtilen rehberimizin düzenlediği Ekstra Turlar
* Eco tax kisi basi gunluk, Sicilya’da € 1.50-€2.50 arasindadir. ( hoteller tarafindan yolcudan tahsil edilir, tutarlar degiskenlik gosterebilir

NOTLAR

Programda belirtilen saatleri belirtilen hava yolları firmasından alınmıştır. Uçak kalkış hareket saatlerinde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Rezervasyon esnasında geçilen isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.
Hotel voucher ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir.
Ekstra turlarda Hava koşulları sebebi ile firmamız değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
Program için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir.
TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, HOTEL KONAKLAMA BELGELERINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.
Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir. Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin Hotele ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.
YAPACAĞINIZ SEYAHATİNİZDE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ